Уряд затвердив порядок реєстрації прав нерухомого майна і землі

Тепер реєстраційний номер буде присвоюватися окремих частин споруд, житлових і нежилих приміщень, а відомості про закладних щодо повітряних, морських суден і космічних об’єктів обов’язкові при проведенні держреєстрації застави на них.

Такі і ряд інших змін до порядків держреєстрації прав нерухомого та рухомого майна, а також земельних ділянок та їх обтяжень внесені Кабінетом міністрів постановою №1156 від 21 листопада, текст якого оприлюднений на веб-сайті уряду.

Госрегитсрация прав власності на майно (або відмова), згідно з документом, проводяться одночасно із здійсненням нотаріальної дії, а іпотеки та обтяжень речових прав на нерухомість – в день прийняття заяви.

Крім того, уряд визначив повноваження органів держреєстрації та нотаріусів при держреєстрації прав нерухомого майна та їх обтяжень.

Так, якщо нерухомість знаходиться на території, де діють кілька органів держреєстрації, вибір залишається за особою, зацікавленою в держреєстрації.

Держреєстрація речових прав на земельні ділянки, згідно з документом, буде оформлятися після їх реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Крім того, визначено та затверджено порядок проведення держреєстрації речових і прав власності з урахуванням особливостей подачі заяв в електронній формі та надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухомість.

Уряд також зобов’язав надавати та вносити до держреєстру відомості про випуск заставної або її відсутність при реєстрації застави повітряних та морських, а також суден внутрішнього плавання та космічних об’єктів при держреєстрацію обтяжень рухомого майна.

Такі відомості для зазначених категорій рухомого майна також повинні відзначатися при передачі, анулювання та видачу дубліката заставної із зазначенням даних про особу, якій призначена застава.

Усі вказані відомості про наявність обтяжень щодо повітряних і морських, а також суден внутрішнього плавання та космічних об’єктів будуть наведені у витягах держреєстру рухомого майна.