Уряд затвердив методику грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення

Уряд України прийняв постанову № 1278 від 23 листопада 2011 р., яким затвердив методику нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).

Так, згідно з методикою, об’єктом нормативної грошової оцінки земель, є земельна ділянка, що використовується за функціональним призначенням незалежно від того, до якої категорії він належить. Оцінка земель проводиться з урахуванням відомостей державних кадастрів документації із землеустрою, містобудівної документації на регіональному рівні .

Грошова оцінка земель визначається за формулою, що включає хибити земельної ділянки дорівнює рентному доходу для відповідної категорії земель (у гривнях на рік), термін капіталізації, коефіцієнт, який враховує місце розташування земель, коефіцієнт, який враховує вид використання земельної ділянки та встановлюється залежно від складу угідь земельної ділянки відповідно до даних Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який враховує незалежність земельної ділянки земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історичного призначень, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель.

Результат нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки оформляється і видається територіальним органом Держземагентства як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель району.