Уряд створює умови для будівельників, – Вілкул

Уряд створює умови для розвитку будівельної галузі. Після прийняття закону Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю повинна зареєструвати декларацію про виконання підготовчих і будівельних робіт не пізніше, ніж на наступний робочий день після подачі.Раніше цей термін становив п’ять робочих днів.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, коментуючи законопроект, який уряд подав на розгляд Верховної Ради. Законопроект передбачає спрощення процедури оформлення містобудівної документації.

Також уряд пропонує скоротити термін видачі технічних умов з 15 робочих днів до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви. Раніше термін коливався від 15 до 30 днів у разі необхідності погодження умов із власником або користувачем магістральних інженерних мереж.

Крім того, у зазначеному законопроекті розширюються можливості замовника будівництва. Йому надається право оскаржити в суді рішення про відмову в реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації та рішення про відмову у видачі сертифіката, що підтверджує прийняття в експлуатацію об’єктів IV і V категорій складності (наприклад, багатоповерхові будинки і промислові об’єкти, в яких знаходиться більше 300 чоловік).

Крім того, замовнику будівництва надається право застосовувати автономні системи інженерного забезпечення незалежно від наявності на відповідній території магістральних чи інших інженерних мереж.

Законопроектом передбачається, що у разі відсутності затвердженого детального плану забудовник зможе отримати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (або відведення земельних ділянок у відповідності з генеральним планом населеного пункту.

“Законопроект, безумовно, дуже позитивний для розвитку будівельної галузі та залучення інвестицій. Тому ми розраховуємо, що його підтримають усі фракції”, – сказав А. Вілкул.

Нагадаємо, що всі регіони виконали завдання віце-прем’єра А. Вілкула та за п’ять місяців закінчили актуалізацію містобудівної документації, зокрема, генеральних планів. Так, якщо на початку 2013 року лише 22% міст і районів мали актуалізовану містобудівну документацію, то станом на 30 травня робота була виконана по всій Україні.

Наступним кроком стала розробка містобудівної документації в приміських зонах великих міст. У тому числі регіонах доручено розробити зонінг й детальний план територій в обласних центрах, містах обласного, районного підпорядкування і населених пунктах, в яких ведеться активна інвестиційна діяльність. Ця робота повинна бути завершена до 2015 року.

Завдяки вжитим заходам та спрощення дозвільної системи у будівництві у 2013 році кількість об’єктів нового будівництва зросла на 28% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала понад 4,5 тис. об’єктів.