Уряд схвалив скасування обовязкового стажування оцінювачів

Уряд України схвалив спрощення вимог для початку здійснення оціночної діяльності та 24 квітня погодило розроблений Міністерством юстиції з цією метою законопроект.

“Наслідком прийняття цього закону стане розширення доступу до професії оцінювача. Крім того, законопроект покликаний вилучити з чинного законодавства положення, які створювали проблемні ситуації на ринку оціночних послуг”, — повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

За словами Лавриновича, законопроектом, зокрема, пропонується виключити із закону “Про оцінку майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні” положення про необхідність проходження стажування і отримання позитивної рекомендації керівника стажування для отримання кваліфікації оцінювача.

Крім того, законопроектом пропонується вдосконалити порядок проведення оцінки та діяльності екзаменаційних комісій, а також формування державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

Як повідомлялося, Мін’юст у лютому оприлюднив для обговорення протягом місяця (до 1 березня 2013 року) текст законопроекту, в якому, крім зазначених законодавчих ініціатив, пропонувалося також визначити органом державного регулювання оціночної діяльності Фонд держмайна (ФДМ) України.

Крім того, передбачалося, що ФДМ створить Наглядова рада з питань оціночної діяльності як консультативно-дорадчий орган.

ФДМ, згідно з законопроектом, також буде формувати і вести єдину базу даних на основі інформації зі звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Кабінет міністрів постановою №231 від 4 березня затвердив порядок сертифікації суб’єктів оціночної діяльності та проведення оцінки з метою оподаткування та нарахування інших обов’язкових платежів.