Уряд розробляє нові механізми залучення інвестицій

Уряд розробляє механізми залучення інвестицій через концесії та індустріальні парки.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на засіданні Комітету економічних реформ« Напрям поліпшення інвестиційного клімату – погляд зсередини регіону: проблеми та шляхи поліпшення », що пройшов під керівництвом Президента України Віктора Януковича.

В Україні концесії можуть застосовуватися в будівництві доріг, розвиток портової галузі та житлово-комунальному господарстві. Сьогодні проекти державно-приватного партнерства займають приблизно третину в антикризовому пакеті проектів G20 (великої двадцятки).

Перевагами даного інструменту є можливість значного зниження витрат державного та місцевих бюджетів на створення та модернізацію інфраструктури і підвищення операційної ефективності управління об’єктами.

За останні 20 років також активно створюються індустріальні парки в країнах Європи та СНД.

«Йде конкуренція за іноземні інвестиції шляхом надання максимальних пільг при створенні нового бізнесу в окремих секторах економіки – IT, науці, машинобудуванні. В першу чергу, в імпортозаміщення. І це дозволяє досягти вражаючих результатів. За період з 2002 по 2012 рік ВВП Туреччини зросла в 3,3 рази (з 231 до $775 млрд). Такий досвід повинен бути використаний для розвитку вітчизняної економіки», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул у своєму виступі.