Уряд пропонує спростити дозвільну систему в будівництві

Уряд схвалив законопроект, яким пропонується спростити систему видачі дозволів у будівельній галузі, скасувавши ліцензування об’єктів архітектури і-ІІІ категорій складності.

Відповідний проект закону «Про внесення змін до Законів України «Про архітектурну діяльність»та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» схвалено Кабінетом Міністрів 27 лютого.

Про це повідомили в прес-службі Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Урядовий законопроект, поданий на розгляд парламентаріїв, має вдосконалити державне регулювання у сфері містобудування.

Зокрема, передбачається скасування ліцензування видів робіт за класом наслідків, які віднесені до незначних, тобто господарська діяльність пов’язана із створенням об’єктів архітектури і-ІІІ категорій складності.

Ліцензування робіт на більш складних об’єктах, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та / або інженерного обладнання відносяться до IV і V категорій, залишається. Адже повна відміна перевірки вимог щодо спроможності виконання будівельних робіт суб’єктом господарювання на об’єктах будівництва, за класом наслідків віднесені до значних, створює загрозу надійності, міцності і безпеки будівельних об’єктів. І без належного контролю тут не обійтися.

Зміна підходу до процедури ліцензування, скасування ліцензування деяких видів діяльності допоможе посилити розвиток будівельної галузі, що в свою чергу буде сприяти поверненню її на докризовий рівень.