Уряд Іспанії має намір всерйоз зайнятися місцевим ринком оренди

В уряді Іспанії вважають, що ринок оренди житла в країні розвинутий недостатньо. Тому влада має намір залучити допомогу у вигляді законодавчих ініціатив.

Згідно з офіційною статистикою, на даний момент в Іспанії лише 1 мільйон 800 тисяч об’єктів житла орендується. На думку уряду, це дуже небагато, якщо порівняти з загальною цифрою в 25 мільйонів.

На думку керівництва країни, у сфері ринку нерухомості потрібно терміново створити пільгові умови для залучення інвесторів в такий сегмент як оренда житла.

Законодавці переконані, що це позитивно вплине на ринок в цілому. Адже при нинішньому рівні безробіття і неможливість іпотечних кредитів дозволити придбати нове житло можуть лише деякі резиденти. Тому альтернативою покупці може стати тільки оренда житлової нерухомості. Однак, як повідомляється, поки пропозицій в цій сфері недостатньо.

Крім того, власті припускають, що іноземних інвесторів можуть привабити також низькі ціни на квадратні метри. Варто відзначити, що в липні 2012 року ціни на житло в Іспанії впали на 11,2 відсотка в річному обчисленні.

Влада країни також заявили, що мають намір підтримати інвесторів і в області будівництва об’єктів житлової нерухомості, призначених спеціально для оренди.

В цьому випадку, можливо надання пільг на придбання будівельних матеріалів, особливо тих, які виробляються в Іспанії. Це щебінь, кераміка, клінкер.