Уряд Гонконгу зупинило зростання цін на нерухомість

Ціни елітної нерухомості та орендної плати в Гонконзі впали в липні, а заходи уряду по охолодженню ринку продовжують чинити вплив.

Як повідомляє портал Property Wire, щомісячний звіт про стан ринку компанії Knight Frank вказує, що заходи, прийняті урядом Гонконгу в лютому, дали бажаний ефект на ринку житлової нерухомості. Збільшення гербового збору в два рази на нерухомість вартістю від $250 тисяч знизило частку китайських покупців на ринку розкоші з 30% у жовтні 2012 року на 9,4% в січні 2013 року. У липні ціни на елітну нерухомість знизилися на 0,3%, в той час як орендна плата знизилася на 0,9% щодо попереднього місяця.

У доповіді говориться, що хоча на гонконгських підрядників повернення інвестицій на чинить значного тиску, однак низькі результати продажів в першому півріччі змушують їх прискорити запуск нових проектів у другій половині року, щоб здійснити плани продажів на 2013 рік. В результаті чого, в минулому місяці більшість первинних об’єктів були виставлені на продаж за конкурентними цінами. Згідно з офіційною статистикою, у липні на ринку житла покупцям були доступні 18 комплексів, які нараховують, в загальній складності, близько 1000 квартир, що стало рекордним показником з моменту вступу в силу Постанови про продаж “з перших рук” у квітні.

Кількість квартир, чиє будівництво близьке до завершення, також б’є рекорди, досягнувши числа 6600. Однак, обсяг проектів у початковій фазі реалізації в першій половині 2013 року на 24,5% нижче у порівнянні з попереднім роком і склав всього 1100 квартир.

“Статистика вказує на можливість подальшого зниження дисбалансу між попитом і пропозицією на ринку житла, оскільки близько 70 000 нових квартир можуть бути доступні протягом найближчих трьох-чотирьох років. Близько 60% новобудов будуть малогабаритні і середні квартири площею менше 70 квадратних метрів, призначені для тих, хто купує перше житло”, – сказав Томас Лам, директор і керівник відділу досліджень і консалтингу в Гонконзі компанії Knight Frank. “Ми вважаємо, що ціна масового житла знизиться приблизно на 10%, в той час як ціни в секторі розкоші, більш стійкий до коливань, впаде на 5%”, – додав він.