Управління нерухомістю.

У зв’язку з тим, що багато власників нерухомості хочуть отримати максимальний прибуток, вони намагаються самостійно управляти об’єктом. До цього процесу вони не завжди залучають кваліфікованих спеціалістів.

Зокрема, такими фахівцями стає персонал власної компанії. Це можуть бути бухгалтера і юристи. Крім того, власники можуть створювати додаткові структури, які набирають кадри. Але варто зауважити, що управління нерухомістю – досить різнопланова завдання. Саме в ній знаходяться проблеми оптимізації видатків та збільшення доходів, інженерні розрахунки і т. д. Тому людина, яка не має достатнього досвіду роботи у цій сфері, не здатний дати якісну оцінку перспективам розвитку експлуатації об’єктів нерухомості. Крім того, такий фахівець не зможе змоделювати і дати чіткий прогноз, що склався ситуації. Від нього також не буде об’єктивне рішення інженерно-технічним та юридичним завдань.
Між тим, власник не стане наймати окремо бухгалтера, юриста, менеджера і т. д. для обслуговування об’єкту нерухомості. Він постарається знайти таку людину, яка зможе поєднати кілька посад.
Причиною цього фахівці називають відсутність розвиненого ринку управління нерухомості, а також недовіри власника до керуючим компаніям. Однак практика західних і вітчизняних компаній з управління нерухомістю показує, що максимальний ефект досягається в тому випадку, якщо за справу беруться саме кваліфіковані кадри.
Коштувати помітити, що таких фахівців необхідно залучати з першого етапу будівництва об’єкта нерухомості. Такі дії дадуть можливість чітко змоделювати ситуацію будівництва та подальшого розвитку об’єкта, а також прорахувати економічний ефект і необхідні витрати. Найкращим варіантів у цьому випадку стане саме цей комплексний підхід, адже він включає в себе аналіз з початкових етапів будівництва об’єкта до моменту введення його в експлуатацію. Також це дозволить в подальшому ефективно використовувати об’єкт нерухомості.