Українцям обіцяють зниження цін на житло

На думку експертів ринку нерухомості, вторинне житло в Україні чекає снижиние цін.

Середня вартість житла на вторинному ринку в Україні в цьому році знизяться на 5-10%.Як передає кореспондент УНІАН, такий прогноз сьогодні на прес-конференції озвучив керівник комітету Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) з інформаційних технологій, сервісів, аналітики та МЛС Едуард Бразас.

«Цей рік, принаймні до виборів, не готує жодних сюрпризів. Революції в цінах, напевно, не відбудеться. До кінця року, я думаю, що ціни, що попит будуть досить стабільні. Угоди будуть відбуватися в тому випадку, якщо продавці готові поступатися… Ціни, напевно, покажуть ту ж динаміку, що і в минулому році, повагавшись з якимсь середнім значенням протягом року, за підсумками року покажуть невелике падіння в межах 5-10%», – вважає він.

Експерт уточнив, що в недорогому сегменті житла розмір торгу знаходиться в межах 5%, в Києві — більше.

На думку експерта, в першому кварталі цього року на ринку вторинного житла України відзначалася стагнація.

У свою чергу президент АФНУ Сергій Злидень вважає, що вартість будівництва житла не опуститься до рівня в 500 дол./кв. м, декларованого владою, оскільки для цього в країні має відбутися будівельний бум, який супроводжується надлишком пропозиції житла.

Він додав, що для стабілізації ринку житла в країні необхідна стабільність валюти та політичної ситуації.

За даними АФНУ, у першому кварталі середня вартість житла на вторинному ринку Києва зросла на 1,5% – до 1860 дол./кв. м, Харкова — зросла на 0,7% – до 1063 дол./кв. м, Донецька — зросла на 0,4% – до 1166 дол./кв. м, Одеси — зросла на 2,4% – до 1143 дол./кв. м, Львова — знизилася на 0,3% – до 1216 дол./кв. м.

При цьому за цей період середня вартість оренди квартир в Києві знизилася на 4,6% – до 877 дол./місяць, в Харкові — знизилася на 4,1% – до 280 дол./місяць, в Одесі — знизилася на 3,4% – до 428 дол./місяць, у Львові — зросла на 2,8% – до 290 дол./місяць.

Експерт уточнив, що в столиці вартість оренди однокімнатних квартир стартує від 400 дол./місяць, двокімнатних — від 600 дол./місяць.

При цьому він зазначив, що глобального подорожчання квартир в зв’язку з проведенням Євро-2012 в Києві не відбулося. За даними експерта, спостерігається підвищений попит на великі квартири в центрі Києва для обладнання їх під хостели.

За інформацією АФНУ, середня вартість земельних ділянок під будівництво житла у січні-березні в Київській області знизилася на 4,2% – до 3181 дол./сотка, у Харківській області — знизилася на 2,9% – до 1746 дол./сотка, у Донецьку — знизилася на 2,3% – до 4215 дол./сотка, в Одесі — знизилася на 5,9% – до 4877 дол./сотка, у Львівській області — знизилася на 3,5% – до 2068 дол./сотка.