Українцям не вистачає дітей, квартири і вільного часу (Рейтинг)

Всупереч існуючій думці, що людині завжди не вистачає грошей, здоров’я і п’яти хвилин, українцям за результатами рейтингу, складеного Колумбійським університетом (США) для ООН не вистачає дітей, квартири і вільного часу.

Колумбійський університет (США) склав для ООН перший глобальний доповідь за рівнем щастя в світі, проаналізувавши всі можливі дослідження на цю тему. Підсумок такий: сьогодні найщасливішими є жителі країн Північної Європи — Данії, Норвегії, Фінляндії, Нідерландів, Швейцарії і Швеції.

З ними можуть позмагатися Канада, Сінгапур, Малайзія, Нова Зеландія та Австралія, які потрапили в десятку в різних рейтингах щастя. Ці рейтинги, в першу чергу, враховували рівень політичних свобод, соціальні гарантії і відсутність корупції — фактори, на думку вчених, набагато важливіші, ніж дохід населення, а також здоров’я громадян та гарантії стабільних і щасливих шлюбів у більш ніж 150 країнах. В самому низу списку виявилися Того, Бенін, Центрально-Африканська Республіка.

В більшості рейтингів країни СНД потрапляють у другу частину, що свідчить швидше про те, що жителі цих країн відчувають себе нещасливими. А найщасливіші жителі СНД живуть в економічно несприятливих Туркменістані і Киргизії. Їм поступається і Росія, і Білорусь, і Україна. У нас рівень щастя порівняємо з Південною Африкою, Ліваном і Замбією.

Провівши бліц-опитування жителів Києва, ми дійсно можемо констатувати, що навіть жителі столиці України чимось, так незадоволені. Хоча в принципі у наших опитаних і стабільна робота є, і житло, і на здоров’я вони не скаржаться.

«Я думаю, що я щаслива і це стан моєї душі. Але для повного щастя мені не вистачає вільного часу і коштів, щоб подорожувати по світу», — відкидала «Сьогодні» 26-річна Катерина. А 38-річний Влад сказав, що для повного щастя йому не вистачає сина. Ті ж, у кого є діти, нарікають на квартирні проблеми.

Кто
самый счастливый в мире

«Я цілком щаслива — нещодавно у мене народилася дочка! Мені не вистачає 3-4-кімнатної квартири і відпочинку на Сейшелах», — розповіла 37-річна Олена. У зв’язку з цим напрошується висновок: може, в українців завищені вимоги. Адже, наприклад, жителям Венесуели, які в World Happiness Report-2012 випереджають Україну на 72 позиції, навряд чи для повного щастя не вистачає відпочинку на Сейшельських островах.