Українцям доведеться платити податок на балкони

ВР України скасувала закон «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площі об’єкту житлової нерухомості», яким уточнювалися поняття загальної та житлової площі.

За пропозицію Президента Віктора Януковича до закону скасувати його проголосувало 266 депутатів при мінімально необхідних 226.

У вето Янукович наголошує, що в прийнятому Радою законі визначається, що до житлової площі об’єкта нерухомості не належить площа приміщень, призначених для гігієнічних або господарсько-побутових потреб громадян (ванна, душова, кухня, коридор, вбудована шафа тощо).

У той же час він підкреслює, що з 11 листопада 2011 року проходить процедуру громадського обговорення законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо запровадження податку на багатство.

Відповідним законопроектом пропонується встановити, що база оподаткування на багатство визначається для об’єктів житлової нерухомості загальної площі в квадратних метрах.

При цьому, на думку Президента, застосування ставок податку до житлової, а не до загальної площі об’єкта нерухомості за умови введення поняття «житлова площа», створюватиме ситуацію, за якої платники податків з однаковою площею нерухомості та платоспроможністю будуть платити різні податки в залежності від планування житла. На його думку, це є соціально несправедливим.