Українців закликають оформити технічну документацію на землю

Сьогодні в Україні 6-7 мільйонів людей не мають кадастрових номерів належних їм ділянок.

Про це в ході брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив директор Центру Державного земельного кадастру Андрій Тарнопольський.

У той же час, за його словами, власники так званих кратних актів на землю не повинні хвилюватися. «Їх ділянкам кадастрові номери будуть присвоюватися за фактом звернення громадян у районні управління Госземресурса, і системно вони вже визначені», – заявив Тарнопольський.

Також чиновник уточнив, що людям, які одержали право на землю в 1991-1993 рр. без виконання геодезичних робіт, щоб уникнути проблем, варто належним чином оформити технічну документацію, оскільки їм неможливо присвоїти кадастровий номер, без якого землю не можна подарувати, продати і здійснювати з нею будь-які операції.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року кожен українець через Інтернет може скористатися електронною публічною кадастровою картою, на якій можна побачити цифрову карту України, межі областей, районів, населених пунктів, окремих земельних ділянок та їх межі, кадастрові номери, форму власності, цільове призначення, а також карту з характеристиками ґрунтів українських земель.