Українців хочуть змусити один раз в рік оцінювати майно

Кожен українець, який є власником нерухомого майна, зобов’язаний один раз на рік звертатися у відповідні оціночні компанії для отримання послуг з оцінки майна.

Про це йдеться в Проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші», передає прес–служба Відкритого Клубу Незалежних Оцінювачів ВІКНО.

«Можна згадати досвід минулого року, коли була зроблена перша спроба запровадження даної схеми, та вартість послуг з оцінки протягом одного дня злетіла на порядок! Тоді мінімальна вартість оцінки для оподаткування при продажу квартири перевищила величину середньої зарплати в Україні. А відомі випадки, коли за оцінку будинку в Києві нові податкові оцінювачі запросили суму 40 тис. грн.», – йдеться в повідомленні прес–служби Відкритого Клубу Незалежних Оцінювачів ВІКНО.

Крім того, у Клубі повідомляють, що оподатковуваний база оцінки, яку так активно намагаються впровадити, називається «оціночна вартість». Однак ніякого відношення до ринкової вартості дана величина не має.
Експерти стверджують, що різниця між цими двома видами вартості полягає в тому, що при визначенні ринкової вартості оцінювач орієнтується на вартість продажу аналогічних об’єктів в тій місцевості, в якій знаходиться об’єкт.

При визначенні оціночної вартості ніякі ринкові фактори не враховуються, а оцінка проводиться на підставі коефіцієнтів і вартостей, затверджених відповідним органом.

«Швидше за все, такі вартості й коефіцієнти будуть братися виходячи з того, скільки грошей слід зібрати з платників податків: потрібно поменше – зроблять маленькі коефіцієнти (наприклад, перед виборами), коли знадобиться поповнити бюджет (а в Україні це треба завжди) – збільшать коефіцієнти», – повідомляє у своєму листі прес–служба організації.

Також експерти стверджують, що ніким не контрольоване, крім чиновників, встановлення «потрібної» величини бази оподаткування для нерухомості дозволить швидко розселити так заважають «великому бізнесу» «хрущовки» в центральній частині Києва та інших великих міст. Для цього достатньо буде просто встановити там «оціночну» вартість 1 кв. метра на рівні, наприклад, $1 млн. Жителі цих «хрущовок» миттєво стануть «багатіями», і їм доведеться платити податки зі своїх багатомільйонних квартир.

Таким чином, експерти підрахували, що якщо заплатити, наприклад, однокімнатної квартири, оціночна вартість якої буде на рівні $32 млн, навряд чи хтось з мешканців зможе.