Українці скуповують європейську нерухомість

Українці активно скуповують нерухомість у Європі. У 2013 році продажі зросли втричі.

Як повідомляє міжнародне агентство нерухомості DEC Property у своєму звіті, попит серед українців на квартири і вілли в Європі стабільно збільшується.

Так, в 2011 році продажі житла українців зросли втричі порівняно з попереднім періодом, а за 2012-й попит виріс вже в 3,5 рази, досягши рівня в пару тисяч операцій за рік.

Найбільш привабливою для українців є Іспанія — майже 15% від всіх покупок довелося на цю країну. Потім йде Великобританія та Італія, а також Німеччина і Франція — на кожне з напрямків припадає трохи більше 10% покупок. А ось Кіпр, Греція і Португалія цікавлять наших співвітчизників помітно менше.

Але як би там не було, українці обирають європейські країни, на частку яких припадає понад 90 % угод, залишок — це Туреччина, США, Канада, Нова Зеландія і Домінікана.

Націленість українців на європейські держави директор консалтингової компанії з нерухомості Pickard Homes Террі Пікард пояснює схожість менталітету, територіальною близькістю, а також високою можливістю отримання шенгенської мультивізи або виду на проживання.

Варто додати, що на даний момент, Іспанія готується до прийняття закону про отримання посвідки на проживання при купівлі місцевої нерухомості на суму понад 160 тис. євро.

Між тим, як повідомлялося, власники нерухомості в Іспанії в обов’язковому порядку повинні будуть отримувати сертифікат енергоефективності.