Українці пропонують безкоштовне житло для вболівальників Євро

На час проведення Чемпіонату з футболу Євро-2012 деякі іноземні вболівальники зможуть оселитися в Україні абсолютно безкоштовно.

У соціальній мережі Facebook з’явилася група “Ласкаво просимо! Welcome to Ukraine”, що об’єднує українців, які готові безкоштовно розмістити у себе вдома зарубіжних гостей на час проведення чемпіонату.

Станом на сьогодні в групу активістів входять близько 300 осіб.

Знайти житло пропонується таким чином: іноземні гості залишають на сторінці групи інформацію про те, в якому місті і в які дні вони хочуть знайти квартиру. Потім українці зв’язуються з ними і пропонують можливі варіанти. Вже тільки після цього спілкування проходить в індивідуальному порядку – у мережі чи телефоном.

Як розповів ініціатор проекту депутат Харківської облради Іван Варченко, з самого початку створення групи планувалося звести до мінімуму будь-яке додаткове адміністрування ” та бюрократизацію процесу.

За його словами, штату-апарату та інших ускладнень в групі активістів не передбачається.

Варченко також повідомив, що ідея створити такий громадський рух з’явилася у зв’язку з численними повідомленнями про захмарні ціни на розміщення в Україні під час чемпіонату з футболу. Депутат зазначив, що такі дії завдають непоправний збиток репутації країни на світовій арені. Таким чином, група активістів має намір реанімувати кепське думка про Україну.

“Ми повністю поділяємо думку керівництва УЄФА, що надто завищені ціни на розміщення в готелях і кемпінгах створюють поганий імідж для України, а також для кожного з нас”, – підкреслив Варченко.