Українці проміняли чайники на нерухомість

Українці переорієнтували свої інтереси в сфері кредитування. Про це свідчить зростання гривневих кредитів на купівлю нерухомості, в умовах зниження гривневих кредитів на купівлю чайників”.

Таку думку у своєму блозі на UBR.UA висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

“Лютий не найактивніший місяць на ринку кредитування, але навіть порівняно з січнем загальна сума кредитів, виданих фізичних осіб банками зменшилася. За підсумками лютого 2012 року, загальний портфель кредитів фізичних осіб зменшився на 2,1 млрд. гривень порівняно з січнем поточного року і склав всього 197,8 млрд. гривень.

Варто зазначити, що в лютому 2011 року загальний портфель кредитів фізичних осіб був 208,9 млрд. гривень. Тому за минулі роки старих погасили кредитів на суму 10 млрд. гривень”, – зазначає він.

За словами експерта, зменшення кредитного портфеля відбулося в результаті погашення старих споживчих валютних кредитів (це насамперед автокредити) на суму 2,8 млрд. гривень, або 350 млн. доларів. “Близько 66 млн. гривень було погашено за гривневими споживчих кредитах. Це, швидше за все, кредити на покупку чайників”.

Перед новим роком народ, активно брав, такого роду кредити, а тепер погашає”, – пише він.
Олександр Охріменко зазначає, що в 2011 році серед населення були популярні гривневі споживчі кредити. “За період з лютого 2011 по лютий 2012 року гривневих споживчих кредитів банки роздали на суму понад 17,5 млрд. гривень”, – пише він.

Також експерт додає, що за підсумками лютого 2012 року було погашено старих іпотечних валютних кредитів на суму понад 11 млрд. гривень, або 1,4 млрд. доларів. “Всього ж за період з лютого 2011 по лютий 2012 року було погашено валютних іпотечних кредитів на суму 3,5 млрд. доларів. Але ще залишилося погасити старих валютних іпотечних кредитів на суму 7,2 млрд. доларів”, – зазначає він.

Експерт підкреслює, що в той момент, коли старі валютні іпотечні кредити погашалися, народ отримував нові кредити на покупку нерухомості, але вже гривневі. За той же лютий 2012 року обсяг гривневих кредитів на купівлю нерухомості збільшився на 742 млн. гривень, порівняно з січнем.

“Досить таки цікава інформація про зростання гривневих кредитів на купівлю нерухомості, в умовах зниження гривневих кредитів на купівлю чайників”. Може дійсно народ почав переорієнтовувати свої інтереси в сфері кредитування. Будь-які процеси на фінансовому ринку не завжди помітні з першого погляду, хоча вони і відбуваються постійно”, – зазначає він.