Українці почнуть скуповувати нерухомість після виборів

Вибори спровокують купівельну активність на ринку нерухомості.

Майбутні вибори в Україні можуть вплинути на динаміку ринку нерухомості. Таку думку озвучив директор проектної групи “Архіматика” Олександр Попов.

За його словами, період виборної кампанії традиційно відбивається на інвестуванні в квадратні метри.

«Вибори – невизначений період для багатьох, тому великі інвестори намагаються переводити активи в найбільш ліквідні форми, до яких нерухомість сьогодні не ставиться. Тому активізації роботи девелоперських компаній на час виборів чекати не варто», – сказав експерт.

У свою чергу для покупців, які побоюються девальвації гривні, вибори стануть поштовхом до купівлі нерухомості, яка є надійним засобом заощадження коштів, впевнений Олександр Попов.

Він зазначає, що найменше період виборів позначиться на продажі житла економ-класу.

«Покупці недорогої нерухомості в основному вирішують побутові питання – створення нової сім’ї, роз’їзди, переїзди, дорослішання дітей, яким потрібно своє житло. Політичні зміни найменше впливають на їх рішення придбати квартиру або будинок», – говорить Попов.

Вибори також не вплинуть на активність лідерів ринку нерухомості – на великі будівельні компанії.

Він зазначає, що період затишшя на час виборів буде спостерігатися на ринку дорогої житлової та комерційної нерухомості, де основна частина покупців – заможні українці, добробут яких безпосередньо залежить від перестановки політичних сил.

За прогнозами Олександра Попова, активний попит на ринку нерухомості відновиться після того, як будуть з’ясовані результати виборів, і сформується більшість у парламенті.

Нагадаємо, раніше експерти відзначали, що до кінця року ціни на «первинку» будуть стабільними. У найближчі півроку не відбудеться ні зростання, ні падіння вартості житла.