Українці не бажають ризикувати, тому інвестують в російський ринок нерухомості

Активізація на ринку нерухомості може бути пов’язана з бажанням населення інвестувати в матеріальні активи і позбавити себе від ризиків зберігання заощаджень у нестабільних валютах. Таке припущення висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, передає Golos.ua.

“Останнім часом українці почали купувати житло. Багато в чому це пов’язано з тим, що заощадження у доларах не приносять великий дохід, і тому бажання вкласти гроші у щось матеріальне – в цілому дуже розумне і правильне рішення. Навіть, якщо не чекати запаморочливого зростання цін на нерухомість, який був у часи іпотечного буму”, – зазначив експерт.

Як уже повідомлялося, останнім часом популярність доларових депозитів постійно знижується. Так, у другому кварталі 2013 року обсяг заощаджень фізичних осіб в українських банках виріс на рекордні 24,2 млрд. грн., причому депозити в національній валюті за квітень-червень-2013 українці поклали в 15 разів більше коштів, ніж на вклади в іноземній валюті. Обсяг вкладів у гривні за квітень-червень-2013 зріс на 10,1%, тоді як обсяг заощаджень вкладників в іноземній валюті за цей же період збільшився всього на 0,4%.

Думку Олександра Охріменка підтверджує і статистика. За даними Асоціації фахівців по нерухомості, оприлюдненими наприкінці липня, попит на житло поточним літа зріс на 30%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. “Все ж нерухомість – це матеріальний актив, який в будь-якому випадку дорожчає з часом, на відміну від грошей, які мають звичку знецінюватися внаслідок інфляції”, – підкреслив Олександр Охріменко.

Нагадаємо, в першому півріччі 2013 року в експлуатацію (без урахування введеного житла по тимчасового порядку) було введено 2,817 млн. кв. м житлової нерухомості, що перевищує показники аналогічного періоду минулого року на 10%. За підсумками 2012 року в Україні побудовано 10,75 млн. кв. м житла, що є рекордним результатом за останні 19 років. У минулому році в Україні кількість об’єктів будівництва, зданих в експлуатацію, у два рази перевищило рівень 2011 року.