Українці купили в Лондоні житла на 35 млн. доларів

У минулому році у нові проекти на ринку житла Лондона закордонні інвестори вклали $3,5 млрд, що на $600 млн. більше у 2011р. Так, українці придбали лондонської нерухомості більш ніж на $35 млн.

Як повідомляє “Справа”, росіяни займають 3-е місце за обсягом інвестицій в новобудови Центрального Лондона після громадян Сінгапуру і Гонконгу з обсягом інвестицій $109,4 млн. в 2012р., тоді як у 2011р. громадяни РФ вклали в елітні первинні об’єкти британської столиці на 25% менше.

Покупці з Сінгапуру та Гонконгу становлять 40% від загальної частки покупців житла в новобудовах Центрального Лондона, частка росіян у структурі інвестиційного попиту становить 3,1%, що на 0,5% більше, ніж у минулому році.

Третина інвесторів при покупці новобудов планують використовувати мінімум один об’єкт у майбутньому для проживання дітей під час їх навчання.

У 2013р. вихідці з Китаю та Індонезії можуть стати новими великими інвесторами в британські житлові проекти.

Криза в Єврозоні посилив інтерес європейців до нових проектів в Лондоні, в кінці 2011р. – на початку 2012р. відмічено різке зростання числа покупців з Італії, Франції та Іспанії, так як інвестори шукали способи урізноманітнити портфель активів, зменшивши кількість вкладень в євро. А курс фунта стерлінгів щодо інших світових валют зробив цю диверсифікацію більш привабливою. За оцінками експертів, до 2017р. очікується зростання середніх цін у центральному Лондоні на 17%, при цьому, згідно з прогнозом, курс британської валюти буде вигідний тим, хто переводить кошти з євро і долара.

За минулий рік найпопулярнішими цілями покупки новобудов в Лондоні були інвестиції (65%) і подальше проживання дітей під час навчання (33%) і лише 2% покупців придбали житло в нових проектах в якості другого будинку

Попитом користувалися об’єкти на березі річки. Більшість інвесторів приваблює курс британської національної валюти щодо долара та євро, хороший рівень ліквідності нових проектів, стабільний попит на оренду житла в Центральному Лондоні та наявність хороших шкіл і університетів як для навчання власних дітей, так і для здачі в оренду житла поблизу.

Олена Юргенева, директор департаменту елітної житлової нерухомості Knight Frank Russia & CIS, пояснює: “Існують дві тенденції, які хочеться відзначити. Це відновлення довіри до новобудов (дві найбільші угоди, які ми зробили в грудні, припали на квартири в новобудові в Белгравії, що знаходиться на стадії котловану). Із-за обмеженості пропозиції на вторинному ринку покупці готові вкладатися в новобудови, термін здачі яких в експлуатацію – 2014-2015рр. Друга тенденція полягає в тому, що якщо раніше вихідці з країн Південно-Східної Азії купували житло на периферії, то зараз їх переваги змістилися в бік перелічених вище районів. В результаті цього при скоєнні низки недавніх угод ми зіткнулися з серйозною конкуренцією з боку азіатських інвесторів”.

Однак необхідно зазначити, що об’єкти нерухомості, які підходять інвесторам з Південно-Східної Азії, найчастіше відкидаються громадянами СНД зважаючи деяких специфічних особливостей: зокрема, для них висота стелі 2,7 м здається недостатньою, а між тим це стандарт на ринку елітної нерухомості Лондона. Те ж стосується квартир на перших поверхах (ground floor) і таунхаусів висотою в три поверхи.

“Таким чином, коло можливих варіантів ще більше звужується і за об’єкти преміального рівня в центрі Лондона розгортається справжня цінова війна”, – резюмує Юргенева.