Українці купили 3,6 тисячі «доступних» квартир, – Близнюк

Станом на сьогодні в Україні за допомогою різних держпрограм громадянами було придбано 3 655 квартир.

Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Як повідомляється, найбільш динамічне зростання серед інших державних програм демонструє програма здешевлення іпотеки.

За даними відомства, станом на 20 листопада 956 українців скористалися можливістю отримати допомогу держави й обрали житло в запропонованих міжвідомчою комісією багатоквартирних будинках. У Міністерстві зазначають, що з понад 3600 людей майже тисяча повірила в новий механізм державної підтримки.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк зазначив, що у видачі пільгових кредитів лідирують столиця, а також Вінницька, Сумська та Харківська область.

Крім того, як повідомляється, за дві декади листопада було укладено 135 договорів здешевленої іпотеки. Видані кредити профінансовані на загальну суму 221,2 млн грн, з них в Україні – 197 на загальну суму понад 65,6 млн грн. По 68 кредитів видані у Вінницькій (на 13,9 млн грн) та Сумській (на 11,5 млн грн) Областях, 62 кредити у Харківській області на суму 12,3 млн грн.

Для участі в держпрограмі Міжвідомча комісія визначила 387 житлових будинків. В них для придбання пропонується 17 670 квартир. За поточний місяць до участі в програмі були включені 23 багатоповерхівки, де пропонується для придбання 1 220 квартир.

В цілому, по всій країні вже понад 16 500 громадян виявили бажання отримати здешевлені іпотечні кредити. Також укладено 643 договори на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості.