Українці бояться холодних квартир, – опитування

Питання про утеплення житла особливо найчастіше виникає до початку холодів.

Людина поставлена в такі умови, що просто зобов’язаний підлаштовувати своє життя під різні погодні зміни. Добре, коли на вулиці тепло, однак з настанням осінньо-зимового періоду кожен з нас стикається з багатьма проблемами. Зокрема, і з питанням утеплення будинків.

У цьому випадку, власники квартир у новобудовах, як повідомляла «У. К.» раніше, знаходяться у більш вигідному становищі, їх будинки повинні відповідати нормативним обмеженням, які були прийняті у 2006 році Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій, згідно з якою значно підвищилися мінімально допустимі значення показника теплопровідності для стін. Наприклад, для зовнішніх стін будівель на більшій частині північної та центральної частини України цей показник повинен бути не нижче 2,8 кв. м К/Вт. Більшість будинків радянської забудови ледь дотягують до цього нормативу, що дуже чітко відчувають їх мешканці з настанням холодів. Якщо є проблема, то має бути і спосіб її вирішення, а оскільки централізованого утеплення старих будинків можна чекати до нових віників, жителі активно утеплюються в індивідуальному порядку.

Але чи дійсно є необхідність утеплювати фасади багатоквартирних будинків перед початком холодів? – Саме з таким запитанням редакція ІА «Україна Комунальна» вирішила звернутися до своїх читачів.

Опитування проводилося на сторінках інформаційного порталу з 10 по 17 вересня.

Як виявилося, більшість (86%) респондентів не сумнівається у доцільності утеплення фасадів багатоквартирних будинків, однак воно має дещо відмінні думки щодо реалізації цього наміру. Так, з них (більшості респондентів – «У. К.») 35% повністю згодні, що утеплення необхідно, так як це значно знизить втрати тепла в квартирах, ще 30% вважають, що це необхідно, але за умови загального утеплення фасаду будівлі , 12% опитаних хотіли б утеплити тільки зовнішні стінки своїх квартир, і 9% респондентів запевнили, що вже це зробили. Що стосується решти опитаних (14%), із них 8% категорично стверджують, що в утепленні будинків немає ніякої необхідності, оскільки в їх квартирах завжди тепло, і ще 6% – вважає це недоречним з-за фінансових непосильних витрат.

Отже, як бачимо, навіть із самих холодних питань, що українці знаходять вихід і не бояться залишитися на самоті з проблемами, люди бояться самого холоду в квартирах.