Український мільйонер хоче купить грецький острів разом з людьми

У грецьких ЗМІ з’явилася інформація про велику угоду – місцеві мешканці обурені.

Українському магнатові вдалося переполошити жителів одного з грецьких островів. У місцевій пресі з’явилася інформація, що якийсь наш бізнесмен хоче купити або взяти в безстрокову оренду острів Сифнос площею 74 кв. км, який розташований в південній частині Егейського моря. Це обурило греків, адже на Сифнос живуть близько 2500 жителів, а сам острів є популярним курортом, де є пляжі, готелі, магазини, ресторани, порт, старовинні будівлі і аж 365 церков. Нібито наш магнат планує зробити з острова справжню елітну зону для відпочинку. Але хто він, не відомо, так як, за місцевими правилами, імена покупців не розголошуються. Також незрозуміло, яка може бути вартість цього клаптика землі. Приміром, безлюдний острів розміром всього в 10 кв. км коштує 1,5 млн євро.

Раніше грецький уряд заявляло, що готове продавати і віддати в оренду свої невеликі острови, і таким чином отримати гроші на подолання економічної кризи, в якій загрузла Греція. Дійсно, останнім часом на продаж стало виставлятися все більше островів. Є й охочі придбати їх. Так, в середині серпня мер Вільнюса (Литва) Артурас Зуокас заявив, що вже вибрав один і готовий заплатити за нього майже $6 млн. За його планом, цей острів можна було б зробити туристичним центром, а виручені гроші пустити на оплату боргів Вільнюса.

Жителів Сифнос новина про покупку їхнього острова дуже здивувала. «Як це купити наш острів, разом людьми? Це неможливо! — говорить Паїсій, адміністратор одного з готелів на острові. — Але якби хтось і захотів, то наш уряд і самі люди не дозволили б зробити це». Деякі ж ставляться до цього, як до жарту. «У газеті бачив цю новину. Але, може, хтось щось переплутав, адже наш острів величезний, все одно, якщо б продати ціле місто в Греції, — сміється один із власників готелю на острові. — Це незаконно. У нас дозволено продавати тільки крихітні незаселені острови».

Продаж такого острова в Греції неможлива, вважає і журналіст з Афін Сократ Грамматікопулос. «Можливо, така пропозиція і надходило нашим властям, але вони ніколи не підуть на це. Населені острови не потрапляють в список островів, які можна придбати або навіть взяти в оренду. Тим більше Сифнос — відомий туристичний центр, — каже нам Грамматікопулос. — Купити можна мертві острови, де практично немає нічого, навіть зелені. Але щоб привести такий острів в порядок, потрібні колосальні грошові вкладення. Приміром, у свій час відомий магнат Онассіс купив Скорпіос (1963 році за $15 млн, у 2010 році його перепродали за $190 млн. — Авт.). Але йому довелося його озеленювати, будувати інфраструктуру».

До речі, відпочинок на грецьких островах досить популярний серед українців. «Він трохи дорожче, ніж відпочинок в континентальній частині Греції, але попит є, — розповіли нам в одній зі столичних турфірм. — Тиждень на одного в 3-зірковому готелі на Сифнос обійдеться мінімум в 700 євро».