Український інвестиційний клімат під загрозою, – експерти

Встановлення високих планів надходжень у бюджеті-2013 через занадто оптимістичних прогнозів зростання економіки може зіпсувати інвестиційний клімат в Україні.

Уряд і парламент поставили фіскальні відомства в умови, коли вони повинні збирати такий обсяг податкових платежів, що економіка реально не генерує. Враховуючи такий статус-кво, виконання податкового плану не може вважатися якісним критерієм оцінки роботи податкової та митної служби.

Таку думку висловили учасники круглого столу «Україна і рейтинги її інвестиційної привабливості: про що свідчать результати експертних і підприємницьких опитувань?», проведеного «Лігою фінансового розвитку» за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

«Я б не робив монстрів з представників фіскальних органів. Вони заручники ситуації, як і всі ми. А причина — невігластво держапарату», — констатував ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

За словами експерта, Україні потрібно знижувати частку ВВП, яка перерозподіляється через бюджет.

«У нормальних країнах цей показник становить 25-28%. У нас наближається до 40%. Його треба зменшувати, потрібно зменшувати витрати», — говорить він.

Голова податкового комітету Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), партнер, керівник податково-юридичної практики Ernst & Young Володимир Котенко також зазначив, що виконання плану по збору податків не повинно вважатися єдиним критерієм оцінки роботи фіскальних органів.

«Поки ми не зможемо змінити структуру формування бюджету — не від потреб, а від можливостей, до податківці будуть скуті цими потребами», — зазначив експерт.