Українські ріелтори пропонують використовувати російський законодавчий досвід

Україні необхідно законодавче регулювання ріелторської діяльності. Причому для цього необов’язково створювати закон про ріелторську діяльність, можна піти російським шляхом.

Так вважає ріелтор і експерт з нерухомості Артур Пилипчук.

Експерт розповів, що в минулому році Президент доручив прем’єр-міністру надати законопроект про ріелторську діяльність у Верховну Раду. “Це доручення було переадресоване в Міністерство економіки. На сьогоднішній день Асоціація з нерухомості України входить у робочу групу, але робоча група створила першу версію законопроекту, який, на наш погляд, був узятий частина з Закону про оціночну діяльність і частина з Закону про аудиторську діяльність”, – зазначив Пилипчук.

За його словами, це абсолютно різні закони, і вони зовсім не підходять до ріелторської діяльності. “Тому ріелторські спільнота, побачивши таку пропозицію, обурилося. Ріелторська спільнота запропонувала разом створити цей законопроект”, – розповів експерт з нерухомості.

Відповідаючи на питання, навіщо потрібен такий закон, Пилипчук зазначив, що багато хто називають себе ріелторами, але не надають професійної послуги.

“Ми не наполягаємо, щоб це був Закон про ріелторську діяльність. Візьмемо приклад Росії, де був створений закон про ріелторську діяльність. Він проіснував короткий проміжок часу, потім його призупинили, а замість нього там працює Закон саморегулювання. Тобто рієлтори об’єднуються в якісь організації, і ці організації створюють свої фонди, правила, і це публічно. У клієнта вже є вибір”, – розповів експерт.

Пилипчук не виключив, що Україні варто піти таким же шляхом, як у Росії.