Українські оцінювачі просять президента та прем’єра захистити їх від рейдера-депутата Антона Яценко

Українські оцінювачі просять президента та прем’єра захистити їх від рейдера-депутата Антона Яценко.

Спільнота оцінювачів України на Надзвичайному з’їзді виступила проти монополізації ринку незалежної оцінки. У своєму письмовому зверненні до влади (вчора воно було зареєстровано у канцелярії Кабінету міністрів України) учасники з’їзду та висловили недовіру голові Фонду держмайна України Олександру Рябченку.

Вчора, 12 вересня, відбувся мітинг українських незалежних оцінювачів під стінами Кабінету міністрів України. Люди не вимагали в уряду пільг або привілеїв, вони просто намагалися відстояти право займатися своєю улюбленою справою та зберегти професію. «Яценко! Руки геть від оцінки!», «НІ рейдерському захопленню оцінки», «Незалежній Україні – незалежна оцінка!» – саме з такими гаслами оцінювачи перейшли від Кабміну до Будинку кіно, де о 12.00 розпочався рекордний за чисельністю Надзвичайний Всеукраїнський з’їзд оцінювачів.

Захід зібрав понад 1000 учасників з усіх регіонів України. В одній залі у пошуках ефективних шляхів протидії знищенню незалежної оцінки та консалтингу в Україні й силовому тиску, який зараз чиниться на активних учасників ринку, зібралися сотні оцінювачів, аудиторів, ріелтерів, судових експертів, нотаріусів, банківських працівників та арбітражних керуючих…

Люди з’їхалися на з’їзд з усіх куточків країни у надії бути почутими високопосадовцями. Але навіть запрошене до участі у з’їзді керівництво Фонду державного майна України, як державного органу, який регулює оціночну діяльність, на з’їзд не прибуло. Понад тисячу висококваліфікованих фахівців було просто проігноровано. Наче проблеми не існує взагалі! Зате пан Яценко організував свій власний мітинг начебто оцінювачів. Насправді ж під Кабмін зігнали два десятка студентів з плакатами, котрі не змогли на камеру пояснити хто вони, звідки, де навчалися і коли у свої неповні 17-18 встигли стати ліцензованими оцінювачами. Але про це чомусь ніхто не згадує… Нажаль.

На Надзвичайному з’їзді експерти з 26 регіонів країни на з’їзді висловили непокору щодо рейдерського захвату їх професії та спроб монополізувати ринок оцінки України. Фахівці гаряче обговорювали ефективні засоби протидії знищення незалежної оцінки й ринків консалтингу в Україні та вчиненню силового тиску на активних учасників ринку з боку деяких можновладців, зокрема народного депутата України Антона Яценко (цей чиновник вже не перший рік додає всіх зусиль для знищення конкурентноздатного ринку оцінки та повної монополізації його в цілях власної наживи).

Вирок учасників Надзвичайного з’їзду був одностайним (за резолюцією):

1) Направити звернення до президента, прем’єр – міністра, голови ВР, народних депутатів та парламентських політичних партій про необхідність термінового (у вересні-жовтні 2012 року) внесення змін до законодавчих актів: Законів України «Про Фонд Державного майна України», «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки», Податкового кодексу України, нової редакції проекту Закону України «Про державне мито». На разі, звернення вже зареєстровано у канцелярії Кабміну.

2) Схвалити пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оцінки майна», що запропоновані учасниками з’їзду оцінювачів.

3) Висловити недовіру голові Фонду держмайна України О.В.Рябченку у зв’язку з тим, що під його керівництвом було допущено монополізацію ринку оцінки для цілей оподаткування, а також прийнято низку наказів, які були скасовані за дорученням Прем’єр-міністра України як корупційні.

4) Звернутись до голови ВР, Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР, народних депутатів, керівників фракцій парламентських політичних партій щодо надання правової та політичної оцінки діяльності народного депутата України Антона Яценко, авторству якого за даними відкритих джерел належить велика кількість корупційних схем.

5) Звернутися до основних політичних сил, які претендують бути обраними до ВР нового скликання, про висловлення ними до 01 жовтня 2012 року своєї чіткої позиції відносно їх бачення кроків у регулюванні ситуації на ринку оцінки майна з метою своєчасного інформування оціночної спільноти, працівників оціночних компаній, громадян України.

6) Засудити негативну практику використання інституту саморегулювання в протягуванні корупційних схем. Звернутись до Фонду держмайна України щодо оприлюднення списків членів «паперових» організацій-фантомів, які були нашвидкуруч визнані Фондом, як саморегулівні організації оцінювачів (у травні 2012 р.). А саме, «Союз оцінювачів України» (Намясенко К.П.), «Асоціація спеціалістів банківської оцінки України» (Фролов С.Є.), «Асоціація оцінювачів України» (Черниш К.І.).

7) Ініціювати створення Координаційної ради громадських організацій до якої увійдуть оцінювачі, аудитори, ріелтори, судові експерти, нотаріуси, банківські працівники, арбітражні керуючі, фінансові аналітики, страхові організації та інші консультанти, з метою забезпечення консолідованої позиції щодо захисту ринку консалтингу від монополізації.

8) Включити делегованих представників від оціночної спільноти та саморегулівних організацій, що сприяли виявленню корупційної схеми, до складу робочих груп при Кабміні, Держслужбі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, міжвідомчих робочих груп, яким доручено (буде доручено) опрацювання пропозицій з питань щодо оцінки майна.

Разом із зверненням до Кабміну передані копії аркушів з підписами усіх учасників Надзвичайного зї’зду оцінювачів України.