Українські громадяни намагаються заробляти на нерухомості

Число куплених з метою перепродажу квартир збільшилася на 25%.

У 2011 році частка угод щодо житла, купленого з метою подальшого перепродажу, порівняно з періодом 2009-2010, збільшилася на 20-25%. Таку інформацію розповсюдила Асоціація професійних управителів нерухомості. Також, практично в 2 рази зросла кількість квартир, куплених з метою подальшого надання їх в оренду. Тепер частка таких квадратних метрів складає близько 10-12% від загального попиту.

Нагадаємо, подібний інвест-бізнес був особливо популярним у 2007-2008 роках, коли ціни на нерухомість постійно зростали, а взяти квартиру в кредит не було великою проблемою. В той час, частка такого роду договорів, особливо на ринку первинного житла, становила від 50 до 60%, пише видання DOM.

При цьому видання зазначає, що з початком кризи кількість інвестиційних угод із продажу житла скоротилася практично до нуля, і малий капітал пішов з ринку нерухомості. За оцінками багатьох ріелторів і забудовників, у період кризи, 95-96% квартир купувалося тільки для власного проживання.

Тепер же, ситуація вперше за довгий час змінилася в кращу сторону. Інвестиційний капітал почав поступово повертатися на ринок, а пересічні українці знову намагаються заробляти на нерухомості.