Українські готелі потраплять під європейську систему стандартизації

Більшість українських готелів не володіють жодними сертифікатами відповідності. Однак, відповідно до законодавчих змін, внесених до закону “Про туризм”, передбачена обов’язкова категоризація українських готелів вже з січня 2012 року, пише “Економічна правда” з посиланням на Deutsche Welle.

У Держслужбі туризму і курортів схиляються до запровадження європейської системи стандартизації Hotelstars Union, що діє останні три роки у більшості європейських країн і дає більш об’єктивну оцінку послуг, які надають готелі, заявив заступник відомства Дмитро Заруба.

Реалії такі, що менше 10% українських готелів – сертифіковані і мають відповідні документи Держспоживстандарту, інші самі визначили свою “зірковість”, не маючи на це жодних дозволів, але є й такі, які взагалі цим не займаються, розповів в інтерв’ю DW експерт готельної справи Іван Лунь.

“Отже, якість послуг, які вони надають, далека від встановлених України, а тим більше від європейських стандартів, а от ціни – ринкові. Проблема в тому, що власники готелів від початку будівництва об’єкта не відразу визначаються категорією, а вже згодом виставляють собі “зірочки”, – зазначив експерт.

На думку Луня, саме обов’язковість категоризації змусить господарів готелів поліпшити якість послуг готельної інфраструктури, адже зараз іноземний споживач часто залишається ошуканим. Адже на інтернет-сторінці він бачить одну картинку, а насправді надані послуги далекі від загальноприйнятих європейських стандартів. Можливо, після цього іноземець більше не захоче їхати не те що в цей готель, але і в Україні в цілому, каже експерт.

При цьому, позитивних зрушень у сфері надання готельних послуг можна реально очікувати з введенням обов’язкової категоризації по європейській системі стандартів та належного державного контролю.

Європейську систему стандартизації, до введення якої зараз схиляється Держслужба туризму і курортів (Hotelstars Union), Лунь вважає на сьогодні найбільш прогресивною.

Експерти прогнозують, що після запровадження обов’язкової категоризації готельний сегмент в Україні поділиться, і більше всього не вистачати номерного фонду середньої ланки – номерів у тризіркових готелях, а переважати пропозиції “чотири і дві зірки”.

Нагадаємо, зараз, за реорганізації у Держслужбі туризму, комісія, яка визначала категорію готелів, ліквідована. Нової поки немає. Чимало готелів очікують у черзі на отримання сертифіката відповідності. Особливо активно у цей процес включилися готелі Криму.