Українські банки будуть змушені підвищувати процентні ставки за кредитами – АУБ

Підвищення розміру зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) призведе до збільшення витрат банків, а в окремих випадках до збитків і зниження їх капіталу. Для компенсації додаткових витрат банки будуть змушені підвищувати процентні ставки за кредитами, які і так є високими для суб’єктів економіки. Про це заявив президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко, повідомляє прес-служба асоціації.

Як повідомляється, АУБ направила голові Нацбанку Ігорю Соркіну і директору-розпоряднику Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Олені Кульової зауваження та пропозиції до проекту змін до положення «Про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб».

Як зазначив у листі пан Сугоняко, запропонований проектом перехід банків на сплату диференційованих зборів до ФГВФО в нинішніх економічних умовах є недоцільним і буде носити дестабілізуючий характер для діяльності банків.

«За оцінками міжнародних фінансових організацій, Україна увійшла у стан рецесії, яке підвищує загрози виникнення нової хвилі фінансової кризи. За цих умов прийняття змін до порядку розрахунку зборів до Фонду гарантування вкладів, в результаті чого розмір зборів зросте для переважної кількості банків (а для окремих банків ця сума зросте в 3-5 разів), є неприйнятним для банківської галузі з економічних причин», – йдеться в повідомленні АУБ.