Українські багатії купують хороми за мільйони доларів і вимагають золоті унітази

Палаци класу люкс, які сьогодні продаються в Україні, обігнали по вартості аналоги в Євросоюзі.

Про це пише ТСН з посиланням на журнал Кореспондент.

Наприклад, будівля в стилі хай-тек в Криму виставлено за $7,5 млн, а двоповерховий маєток у Конча-Заспі під Києвом – за $15 млн.

Сьогодні кожен десятий будинок, що продається в Україні, — преміум – або люкс-класу, констатує Сергій Костецький, аналітик компанії SV Development.

“Продавці хочуть повернути гроші, вкладені в будинку (до кризи), а покупці – показати, що вони багаті (підкреслити статус). Тому ринок залишається перегрітим, як до кризи”, – говорить Сергій Злидень, голова Асоціації фахівців по нерухомості.

Догодити клієнту, у якого в кишені “завалялися” кілька мільйонів доларів, не так легко, переконалася на власному досвіді Валентина Боркун, директор агентства нерухомості Park Lаne.

Люди, готові заплатити від $ 2 до $ 20 млн, бачать свої пенати як резиденцію, що підкреслює статус її власника, пояснює експерт, тому вимоги до домоволодіння відповідні.

По-перше, ділянка землі має бути не менше 20 соток. По-друге – необхідний хороший автомобільний під’їзд, а також відсутність пробок на шляху до особняка. Третя обов’язкова вимога – наявність гостьового будинку та будинку для прислуги. Серед інших примх клієнтів — spa-зона, басейн та спальні для всіх проживаючих зі своїм санвузлом і вбиральні в кожній.

Український ринок нерухомості класу люкс подібний закритого англійському клубу – випадкові люди туди не входять, а інформація про покупців, угодах і навіть цінах зберігається в секреті. Справжня вартість володінь залишається в тіні, як і доходи головних суб’єктів ринку элитнедвижимости — бізнесменів, політиків і високопоставлених чиновників.

Українські об’єкти элитсегмента вже обганяють по вартості західні. Саме закритість і тіньовий характер цього ринку роблять його надзвичайно перегрітим, вважають експерти, ціни на преміальне житло завищені в кілька разів.

Фактор, що впливає на українські ціни, — прагнення співвітчизників до показної розкоші. За спостереженнями експертів, часто багатії встановлюють позолочену сантехніку або меблі з цінних порід деревини, прикрашені напівкоштовним камінням. На противагу їм більшість європейців прагнуть до створення практичною і комфортної зони проживання.

В результаті, якщо чотириповерхові апартаменти з оздоровчою зоною, винним льохом і басейном, приміром, у Чехії можна придбати за $3 млн, то в Україні за такі хороми попросять вдвічі більше. І це не межа, відзначають експерти, прогнозуючи подальше зростання ринку в середньому на 1-2% в рік.