Українська нерухомість втрачає іноземні інвестиції

Обсяги іноземних фінансових вкладень у вітчизняний ринок нерухомості наполегливо скорочуються.

Існуючі іноземні інвестори скоротили вкладення в ринок нерухомості України і зайняли вичікувальну позицію разом з потенційними інвесторами. Насторожує їх нестабільна політична ситуація в країні, а також недосконалість вітчизняного законодавства. Крім того, загальна економічна ситуація в світі змушує їх бути обережними з великими фінансовими операціями.

За даними гендиректора девелопера «XXI Століття» О. Салміна, за останні 3 місяці європейські інвестори різко скоротили обсяг інвестицій. Однак найближчий рік прогнозуються реальні фінансові вливання в розвиток українського ринку нерухомості і будівельної галузі з боку російських банків. На даний момент російські фінустанови шукають інструменти інвестування не тільки в ринок нерухомості, але і в інші галузі України.

Також гендиректор забудовника повідав, що в сучасних умовах розвитку ринку, ряд компаній виплачують орендну плату за використання земельних ділянок і не мають фінансових ресурсів для реалізації проектів найближчим часом відмовляться від землі і запропонують її іншим девелоперам.