Українська кадастрова карта-найбільша в Європі.

Українська кадастрова карта стала найбільшою в Європі.

Про це повідомили експерти Світового банку, які завершили роботу по перевірці створення земельного кадастру, передає УНІАН.

Одним з ключових досягнень спільного проекту України та Світового банку експерти назвали створення кадастрової карти та відкриття інформації про земельні ділянки Україні на публічній кадастровій карті, служить запорукою прозорості, відкритості земельних відносин та протидії зловживань та корупції.

Представники Світового банку в ході попереднього технічного огляду позитивно оцінили проведення робіт щодо запровадження і забезпечення функціонування кадастрової системи України. Для створення кадастрової карти за кошти Світового банку було проведено аерофотозйомку Україна, сформований орто-фото карти і индексно-кадастрові карти на всю територію країни (понад 60 млн га).

За повідомленням Державного агентства земельних ресурсів України, публічну кадастрову карту відвідало вже більше мільйона унікальних користувачів, з яких понад 12 тисяч землевласників направили онлайн-запити на виправлення помилок, пов’язаних з некоректним відображенням ділянки на карті. Автоматичними засобами на кінець лютого виправлено дані про понад 100 тисяч ділянок. Зокрема, за даними прес-служби земельного агентства, в першу чергу виправлені технічні помилки, пов’язані з системами координат, коли ділянки «вилітали» в іншу область, Чорне море або навіть за кордон.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 Держземагентство запустило у режимі онлайн Публічну кадастрову карту, де вперше можна побачити інформацію про землю. Перш за все, є загальнодоступною інформація про межі і розміри ділянки, форму власності і цільове призначення, а також їх кадастрові номери. Персональні дані власників землі не оприлюднюються.