Україні не вистачить готелів для проведення Євро-2012

Планується, що наступного року під час Євро-2012 Україну відвідають близько 400 тисяч вболівальників з різних країн.

Разом з тим, експерти стверджують, що на сьогоднішній день вітчизняні готелі одночасно не здатні розмістити таку кількість гостей.

Основний дефіцит вільних місць випробують міста, безпосередньо приймають чемпіонат: Київ, Харків і Донецьк. Нагадаємо, досі програма підготовки до Євро-2012 передбачала, що вже до кінця нинішнього року буде введено в експлуатацію 101 нова готель, а 265 існуючих готелів піддадуться реконструкції. Таким чином, загальний номерний фонд повинен був скласти близько 16 тисяч номерів. Але зараз, коли всі допустимі терміни здачі проектів вже пройшли, стає очевидним, що досягти запланованих показників не вдасться. З передбачуваних 16 тисяч офіційно готові лише 12 тисяч.

Щоб хоч якось вирішити проблему з розміщенням європейських вболівальників, влада Києва, Донецька і Харкова активно зайнялися обладнанням автокемпінгів і наметових містечок. Кожен такий кемпінг-парк зможе вмістити до 5 тисяч іноземних гостей. Проте поки не відомо, чи вийде «заманити» гостей подібним житлом.