Україні не потрібні зайві торгові площі

До кризи ринку торговельної нерухомості може принести гонка за збільшення кількості квадратних метрів торгових площ.

Таке переконання висловив експерт, генеральний директор ТРЦ «Аладдін» Роман Ємець.

«Абсолютно не має сенсу підвищувати будь-якими способами показник кількості торгових площ на жителя країни або того чи іншого українського міста. І з того переконання, що Київ відстає від ряду європейських міст за їх кількістю насправді столиці не потрібні», – зазначає Ємець.

Він стверджує, що додаткові квадратні метри торгових площ не потрібні ні рітейлерам, ні девелоперам, оскільки у них може знецінитися бізнес з-за того, що не буде кому купувати.

За словами експерта, проблема не в кількості торгових центрів і магазинів, а під всесвітньої рецесії в економіці, яка не росте. Як приклад Ємець навів Польщу, де безліч торгових центрів просто пустують.

«Польща колись була дуже перспективним і привабливим інвестиційним ринком, а тепер там багато торгових центрів, які простоюють без діла», –зазначає експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що девелоперів торговельної нерухомості цікавлять тільки міста з мільйонним населенням.

Між тим, інші експерти стверджують, що великим рітейлерам ніде розвивати свій бізнес в Україні, оскільки торгових центрів недостатньо.