Українець розробив програму щодо виявлення тріщин

Унікальну комп’ютерну програму для визначення тріщин на різних поверхнях український вчений винайшов.

Дана програма здатна також виявляти тріщини на будинках і на мостах.

Розробником програми є випускник запорізького ліцею Ілля Литкин. За його словами, цей унікальний метод може замінити складні способи визначення дефектів на поверхнях, які вимагають часу і важкої техніки.

«Сучасні методи дефектоскопії – ультразвукова, рентгенівська, інфрачервона та інші – складні в реалізації. Потрібні спеціальне обладнання, лабораторії, робоча сила. Разом з тим у багатьох сферах неможливо обійтися без діагностики поверхонь і матеріалів, адже від їх стану залежить міцність майбутньої конструкції», – пояснив завідувач кафедри будівельних машин КНУБА Леонід Пелевін.

На його думку, необхідно шукати інші методи – прості і оперативні, такі, як пропонує Литкин. Для діагностики поверхні потрібен лише комп’ютер, мікроскоп і фотографія поверхні. Триватиме таке дослідження лишь10 секунд.

«Можна дослідити будь-які поверхні, які нас оточують: стіни будинків, мости, різні деталі і т. п.. А також – поверхні космічних об’єктів – планет, супутників, астероїдів, потрібні лише їх фотографії», – повідомив розробник програми.

Крім того, програма передбачає появу нових тріщин. Розробкою Литкина зацікавилися за кордоном, в Індонезії на Міжнародній конференції молодих вчених.

Восени вчений представить свій проект в Чехії на Конкурсі молодих вчених Європейського Союзу.

Варто відзначити, що програма вже півроку працює на Житомирському кар’єрі.