Україна увійшла в першу пятірку за обсягом кредитів від Світового банку

У 2013 році Україна залучила у Світового банку рекордний обсяг кредитів.

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«У цьому році Україна посіла шосте місце за обсягами вибірки коштів серед 22 країн регіону Європи і Центральної Азії. Також Україна займає п’яте місце в регіоні за обсягом портфеля, який складається з 10 проектів на загальну суму $2,42 млрд», — розповів міністр.

Отримувати зовнішні позики від СБ вигідно, оскільки ставки кредитування досить пільгові, а Банк досить консервативний і строго стежить за цільовим фінансуванням; це також позитивно позначається на іміджі країни, вважає Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

«Інвестор буде більше довіряти Україні. Якщо він бачить, що СБ дружить з Україною, це створить гарне враження», — зазначив експерт.

За його словами, гроші, отримані від СБ, йдуть на будівництво нових доріг. Також СБ передбачає фінансування енергозбереження. Частина грошей піде на реконструкцію атомних електростанцій, в тому числі Хмельницької АЕС. Частина — на будівництво ліній електропередачі. Багато коштів піде на теплоелектроцентралі, що повинно збільшити їх ефективність.

Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан зазначив явні успіхи України в активізації співпраці зі Світовим банком. «За 12 місяців обсяг використаних коштів зріс до 30%. Це втричі більше, ніж за 18 років роботи банку в Україні».

Нагадаємо, що проекти, які реалізуються в Україні за сприяння СБ, спрямовані на розвиток міської інфраструктури.

Зокрема, на інвестиції у реконструкцію українських міст, заходи з підвищення енергоефективності комунальних підприємств банк виділив $140 млн. Ще $166 млн виділено на проект реабілітації гідроелектростанцій.