Україна увійшла в девятку найбідніших європейських держав

Найбільший безпосередній східний сусід Європейського союзу — Україна — за рівнем купівельної спроможності своїх громадян увійшла в дев’ятку найменш заможних держав континенту, які зможуть витратити цього року менше як 3,2 тис. євро.

Про це свідчить дослідження міжнародної компанії GfK, яка проаналізувала можливі витрати в 2013 році в 42 європейських країнах.

Аналітики компанії підрахували, що в середньому кожен громадянин з цих держав витратить в поточному році на оплату товарів і послуг 12,8 тис. євро, в той час як українці та жителі ще восьми держав, серед яких Білорусь і член Євросоюзу Болгарія, — менше ніж 25% відсотків цієї суми.

Найбагатшими в Європі залишаються громадяни Норвегії та Швейцарії, які зможуть витратити вдвічі більшу суму, ніж у середньому європейці, а абсолютним лідером стало князівство Ліхтенштейн, з населенням близько 35 тис. людей, жителі якого витратять в 4 рази більше.

Більше у середньому зможуть витратити в 2013 році жителі 16 європейських країн-головним чином так званих «старих членів» Євросоюзу — 12 держав Західної Європи, тоді як інші — менше.

«У цілому в руках 50% жителів аналізованих країн сконцентровано 72% європейської купівельної спроможності», — відзначають в GfK.

Громадяни найбільшого безпосереднього західного сусіда України — Польщі — витратять 45% від середніх європейських витрат на тлі 81% в Словенії, 58% в Чехії і 60% у Словаччині.

Також відзначається падіння через кризу в національних економіках в рейтингу доходів і витрат громадян Іспанії та Греції, при цьому іспанці зможуть витратити стільки ж, скільки в середньому європейці, а греки — на 10% менше.

За рівнем витрат без урахування чисельності населення в десятку лідерів увійшли Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Іспанія, Туреччина, Голландія, Швейцарія, Польща і Бельгія.

Німці, за оцінками GfK, в цьому році зможуть витратити 1,6 трлн євро в той час як бельгійці — 212 млрд євро, а громадяни 38-мільйонної Польщі — 220 млрд євро.