Україна цікавить інвесторів, але й відлякує, – експерт

Сьогодні інвестори чекають позитивних сигналів від українських властей. Проте, в Україні не існує чітких і зрозумілих механізмів, за допомогою яких держава гарантувала б захист іноземних інвестицій.

Про це заявив директор компанії Astrum Capital Руслан Магомедов.

За його словами, інвестори, які приходять в Україну з-за кордону, можуть спиратися тільки на лобі, розраховуючи на чесність своїх контрагентів в цій країні. Також вони можуть звернутися за допомогою до якихось міжнародним аудиторським організаціям, які все перевірять і зможуть хоча б частково гарантувати, що очікувана операція пройде, як слід, і ніхто нікого не обманом.

Магомедов також зазначив, що сьогодні багато процедур, які діють в Україні, багатьом іноземним інвесторам незрозумілі.

Раніше директор компанії Astrum Capital повідомляв, що Україна як об’єкт інвестування цікава багатьом місцевим і закордонним інвесторам, але разом з тим вони побоюються вкладати свій капітал в українську економіку, в тому числі і в ринок нерухомості.

«Попит на Україну як місце для інвестицій досить великий. Однак, разом з тим існує і досить високий рівень пропозиції. Варто відзначити, що розрив між попитом і пропозицією – величезний. Крім того, є багато людей, які просто бояться інвестувати в Україну. Їх страх заснований на тому, що, мовляв, зараз я покажу, що надсилаю в бізнес певну кількість коштів, а завтра прийдуть контролюючі органи і змусять поділитися», – розповів Магомедов.

Раніше повідомлялося, що Україна стає все менше привабливою для інвесторів.