Україна продовжує втрачати інвестиційну привабливість

Індекс інвестиційної привабливості України досяг мінімуму.

Основними проблемами, які вплинули на негативні оцінки, стали фіскальний тиск, корупція, нестабільна політична ситуація напередодні виборів.

У III кварталі 2012 року інвестори оцінили бізнес-клімат країни і умови ведення бізнесу на 2,14 балів (з п’яти можливих), що є найнижчим показником за всю історію дослідження – з 2008 р.

Про це свідчать оприлюднені Європейський Бізнес Асоціацією результати 17 хвилі індексу інвестиційної привабливості України – незалежного опитування перших осіб компаній-членів асоціації.

В опитуванні взяли участь 103 респонденти. В асоціації відзначають, що довіра бізнесу до економіки України знизилася навіть у порівнянні з попереднім кварталом цього року – на 0,5 балів. При цьому основні проблеми, які вплинули на негативні оцінки респондентів, залишилися незмінними – фіскальний тиск, корупція, нестабільна політична ситуація напередодні виборів.

У той же час деякі поліпшення мали місце у митній сфері: відбулося спрощення митних процедур, і, відповідно, умов зовнішньої торгівлі.

На тлі загальної нестабільності, характерної для України перед виборами, поки це єдиний позитивний зсув. 70% опитаних зазначили, що жодних змін на краще не відбулося.

«Індекс інвестиційної привабливості ЄБА є індикатором, який базується на сприйнятті економічних реалій понад 100 провідних українських і міжнародних компаній. Показники індексу свідчать про відсутність розвитку (або навіть незначне погіршення) стану бізнес-клімату. Більш тривожним є той факт, що згідно з отриманими результатами, надії на поліпшення ситуації найближчим часом навряд чи виправдаються.

Такі негативні очікування природно впливають на рішення бізнесу щодо стратегій рекрутингу та інвестицій. Все це разом з парламентськими виборами, які відбудуться в кінці жовтня, має надати владі стимул до пошуку альтернативних ефективних підходів в реалізації економічних реформ, щоб поліпшити бізнес-середовище», – зазначив керівний партнер компанії «Ернст енд Янг» в Україні Олексій Кредісов.

За словами партнера, серед найбільш проблемних питань все ще залишаються необґрунтований податковий тиск, поширення корупції та бюрократії, нерівні умови ведення бізнесу і конфлікти інтересів, а також недосконала судова система.