Україна продовжує втрачати інвестиційну привабливість

Україна все менше приваблює інвесторів.

Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко повідомила, що індекс інвестиційної привабливості України, складений Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) у четвертому кварталі 2012 року склав 2,12 балів з п’яти, що свідчить про несуттєве погіршення настрою інвесторів (на 0,02 пункту), незважаючи на поліпшення позицій України у світових рейтингах, що визначають умови ведення бізнесу.

“У цьому році Україна змістилася у бік поліпшення в рейтингу легкості ведення бізнесу, опинившись на 137 місці, змінилося місце України в рейтингу Світового економічного форуму – на 73 місце. Однак настрої інвесторів є стабільно невисокими… порівняно з минулим роком їх не вдалося поки поліпшити”, – зазначила вона, коментуючи результати опитування топ-менеджерів компаній-членів ЄБА.

За її словами, 2012 рік був дуже непростим для асоціації, в її рамках було піднято понад 200 ініціатив, які обговорювалися разом з урядом.

“Завдяки конструктивній роботі з урядом кожна третя ініціатива реалізована і вирішена. Це ми говоримо про колективний лоббинге, тобто коли компанії збиралися разом, піднімали проблеми, з якими вони стикалися і адресували їх уряду…”, – додала Дерев’янко.

За її словами, в умовах, що склалися, реалізація кожної третьої ініціативи асоціація вважає досить позитивним результатом.

“Якщо ми говоримо про конкретні проблеми компаній, з якими вони щодня приходили до нас, таких проблем ми вирішували протягом року більше 100, то там ефективність рішення була набагато вище, так як уряд був налаштований на оперативне вирішення конкретних проблем інвесторів”, – сказала вона.

Серед позитивних змін, яких вдалося досягти, вона зазначила законодавче вирішення питання перенесення збитків минулих років, скасування обов’язкової реєстрації декларацій відповідності, реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на аграрній біржі.

“Внесені зміни в Земельний кодекс, урегулировавшие питання покупки іноземними інвесторами землі несільськогосподарського призначення, прийнято новий Митний кодекс спростив процедуру митного оформлення і регулювання, введена в повній мірі система автоматичного відшкодування ПДВ та недопущен ряд речей, які могли б погіршити ситуацію для бізнесу”, – зазначила представниця ЄБА.

Однак, за її словами, цей рік ознаменувався лихоманкою у фармацевтичній середовищі.

“Було дуже багато ініціатив з боку уряду щодо реформування системи охорони здоров’я… Зараз необхідно впровадити технічний регламент на вироби медпризначення, навести порядок з ліцензуванням імпорту лікарських засобів, встановити чітку процедуру відповідності виробництва ліків нормам GMP (Належної виробничої практики)”, – резюмувала Дерев’янко.