Україна потребує індустріальних парках

Індустріальні парки сьогодні дають можливість залучити в Україну інвестиції, які будуть спрямовані на їх поліпшення і модернізацію, де відпрацьовуються нові напрямки та технології.

Індустріальні парки – це майданчики для розвитку підприємництва, керовані спеціалізованою компанією. Вони вигідні тим, що забезпечують організацію необхідною інфраструктурою: комунікації, складські та офісні приміщення, КПП, забезпечені державною підтримкою розвитку.

Законопроектом (N8396) пропонується законодавчо закріпити поняття «індустріального парку» як однієї з форм залучення інвестицій в облаштування і освоєння земельних ділянок для здійснення промислової та іншої господарської діяльності. Законопроект «Про індустріальні парки», був внесений до Верховної Ради у квітні 2010 р., прийнятий в першому читанні в липні 2011 р. Проект закону вводить юридичне визначення Індустріального парку, його мінімальний розмір 7 га і визначається коло ініціаторів його створення. Закон чітко визначає права та преференції керуючої компанії та учасників Індустріального парку, включаючи питання державної підтримки.

«Насправді це важливо і потрібно, дуже актуально створення індустріальних парків буде для тих територій, тих міст, де хочуть перенести промислові зони за межі міста. Відповідно індустріальні парки будуть затребувані», – зазначив голова ради директорів Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Переміщення та винос виробничу потужність за межі міста пропонують будівництво нових або реконструкцію старих будівель. Масштаби промислових парків залежать від переліку надаваних послуг. Це можуть бути науково-дослідні технопарки, технологічні парки та бізнес-інкубатори. Тим і надає наступні послуги: оренда приміщень, сервісно-інформаційні служби, лізингові та транспортні послуги, а також цілий спектр послуг обслуговування співробітників, персоналу та робітників (банківські послуги, громадське харчування, служба охорони, послуги побутових служб).

В базі проектно-інформаційної системи BAU-data присутні дані про відповідних будівельних об’єктах. У Київській області налічується більше 10 промислових зон для будівництва індустріальних парків. Не відстає Харківська область, заплановано будівництво грандіозного масштабу. Національний науковий центр «Харківський фізико-математичний інститут» планує будівництво технополісу. У західних регіонах будівництво планується у Львівській, Рівненській областях. А також в АР Крим, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Полтаві, Вінниці та інших містах.

Промисловий сегмент, як індустріальний парки досить новий і поки знаходиться в стадії зародження. Фінансовими джерелами є вітчизняні та іноземні компанії, які зацікавлені у розвитку виробництва українського регіону, а також державна підтримка розвитку. Сподіваємося, що з участю обох сторін індустріальні парки покажуть поступовий вихід на світовий ринок.