Україна почала «заманювати» інвесторів

Сьогодні Держінвестпроект розпочав road-show, основна мета якого – залучити в Україну кошти іноземних інвесторів під реалізацію проектів національного значення. Кампанія розрахована на 16 світових фінансових центрів. Бюджет заходу – 12,8 млн гривень

У понеділок, 31 жовтня, в Лондоні стартував road-show українських національних проектів, організований Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроектом). В рамках road-show українська делегація в стінах Європейського банку реконструкції та розвитку презентувала провідним представникам міжнародного бізнесу пріоритетні для України національні проекти.

Лондонську частина кампанії відкрив голова Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров. Серед презентантов також голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек та інші.

Захід відвідали більше 20 іноземних інвесторів. Серед них ? банки Morgan Stanley, Nomura, Baltic International Bank, компанії Exxon Mobile, Gryphon Holdings Pls, New technologies, а також представники Oxford Institute for Energy Studies

Галопом по Євразії та США

Перша частина road-show розрахована на два місяці. За цей час чиновники Держінвестпроекту відвідають 16 світових фінансових центрів в Європі, США, Азії і на Близькому Сході. На кожне місто для проведення презентацій буде відведено один день.

Бюджет першої частини road-show (презентація в 16 финцентрах) складе 12,8 млн. грн.

На презентації українських національних проектів запрошуються представники місцевої бізнес-еліти, а також відомі політичні та громадські діячі приймаючої країни.

У кожній презентаційної точці road-show будуть представлені відомості про інвестиційний клімат та інвестиційному законодавстві України, будуть презентовані ключові національні проекти України, а також буде надана інформація про Держінвестпроекті (в тому числі про те, як саме Агентство може допомогти іноземним інвесторам у вітчизняних реаліях).

П’ять пріоритетів

Як повідомляє Держінвестпроект на своєму офіційному сайті, «Національні проекти ? це практична основа для здійснення економічних реформ в країні. Проекти мають обмежений термін реалізації (не більше 4 років), обсяг і не залежать від форм власності.

Перший перелік «Національних проектів» був визначений під час засідання Комітету економічних реформ 25 серпня.

Серед основних проектів ? «LNG Термінал» (передбачає будівництво на чорноморському узбережжі України терміналу з прийому 10 млрд. кубометрів скрапленого газу) та «Енергія природи» (будівництво вітрових і сонячних електростанцій).
Ці проекти покликані зробити Україну менш енергозалежною.

Серед інших пріоритетів – проекти «Чисте місто» (будівництво сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів), «Відкритий світ» (створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології 4G, яка буде використана, насамперед, для потреб шкільної освіти), та «Олімпійська надія 2022».