Україна може залучати більше інвестицій у свою економіку, – експерт

Сьогодні обсяг іноземних інвестицій в економіку України поки що не відповідає потенційним можливостям нашої держави.

Про це заявив експерт Борис Кушнірук у ефірі програми «Економічне коло».

Він підкреслив, що з тим потенціалом, який має Україна, вона може залучати більше капіталу. Однак іноземні інвестори не впевнені, що ці гроші повернуться до них.

В Україні сьогодні є кілька галузей, куди іноземці не побоюються вкладати гроші, – це сільське господарство, машинобудування і прості металоконструкції, зазначив експерт.

Щоб поліпшити інвестиційний імідж країни, необхідно працювати над прозорістю ведення бізнесу, державних закупівель та надійністю банківської системи, адже інвестор повинен бути впевнений, що його інтереси і капітал захищені належним чином, підкреслив Кушнірук.

У свою чергу голова Комітету економістів України Андрій Новак додав, що сьогодні Україна все менше виробляє сама і все більше імпортує, тому відбувається відтік капіталу з країни.

«Для інвесторів важливими показниками є: висока прибутковість, безпеку ведення бізнесу та перспектива розвитку. В Україні поки діє тільки перший з них. Інвестору потрібна впевненість, що верховенство закону буде колись і ніхто не зможе прийти і забрати його бізнес», – наголосив Новак.