Укладення договору підряду знизить ризики при будівництві приватного будинку

Інвестиції в нерухомість вважаються одними з найбільш надійних. Однак застій на ринку нерухомості і введення податку на нерухомість в цьому році може посприяти тому, що деякі власники кількох квартир та об’єктів нерухомості захочуть продати їх і вкласти гроші в інші сегменти – промисловість, виробництво або банківські вклади.

Ті, у кого великі сім’ї, воліють змінити міську квартиру на заміський будинок. По-перше, за містом більш свіже повітря і умиротворена атмосфера, що позитивно позначиться на самопочутті мешканців. По-друге, у будинку більше житлова площа, неоподатковувана – 250 м. кв. в порівнянні з 120 м. кв. в квартирі.

З іншого боку, купівля навіть готового будинку передбачає проведення в кращому випадку фінішних будівельно-ремонтних робіт, але найбільш імовірно, що новоспеченому домовласникові доведеться самостійно проводити опалення, заливання стяжок, шпаклівку стін і облицювальні роботи.

В такому випадку з будівельною бригадою укладається договір підряду, виконання зобов’язань якого забезпечується зазвичай, згідно пп. 32-36 Постанови КМУ №668, неустойкою або утриманням.

До найбільш поширених порушень відносять прострочення і не якісне виконання робіт. За це в договорі підряду юристи рекомендують передбачити неустойку в розмірі до 10% від вартості неякісно або невчасно виконаних робіт.

Бувалі забудовники рекомендують прописувати кошторис усіх робіт спочатку, оскільки нерідко трапляється, що незадоволені розміром оплати за ті чи інші роботи, будівельні бригади можуть залишити господаря з незавершеним ремонтом.

Однак, незважаючи на те, що в кошторисі потрібно детально описувати всі роботи і їх ціни, часто саме з боку виконроба на початкових етапах або до початку будівельних робіт може йти мова про неможливість передбачити всіх робіт, з якими доведеться зіткнутися і, відповідно, недоцільність складання кошторису.

В майбутньому відсутність заздалегідь затвердженого кошторису може призвести до маніпуляцій з боку будівельної бригади у зв’язку з бажанням покинути будівельний об’єкт, залишивши господаря з незавершеним ремонтом і необхідністю шукати нових майстрів.