УДАР по меру

Заступник мера Ірпеня від партії УДАР подав у відставку, звинувативши главу міста в корумпованості – землі на могилі Невідомого солдата все-таки роздали в приватні руки.

Навіть могили героїв вже пішли «по руках», а коренный ирпенчане досі відстоюють право стати законними власниками кількох соток міської землі. Недавній скандал з розбитою на дільниці і розданої невідомим людям землею біля святого місця – парку «Героїв», де поховані останки 57 загиблих воїнів, сколихнув навіть світову громадськість.

Влада почала «гасити пожежу»: губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк особистих указом надав міському голові Ірпеня володимир Скаржинський час, щоб повернути землі у власність міста. Кримінальної забарвлення скандалу додав той факт, що рішення було фальсифіковано мером разом з секретарем ради (є підписний лист).

Скандал навіть призвів до відставки секретаря міськради Ольги Олейніч, яка візувала незаконні документи про роздачу земель. А пан Скаржинський перед об’єктивами телекамер переконував, що землю повернули громадськості, а біля монумента котеджі зводити не будуть. Тим не менш, минуло більше місяця, як влада Ірпеня знову «штормить»: правда, на цей раз, подавши заяву про відставку, в корумпованості міського голову звинуватила не громадськість та місцеві депутати а…… заступник міського голови.

«Героїв» – з молотка

28 липня депутати Ірпінської міськради скасували сфальсифіковане рішення про землевідведення на могилі в парку «Героїв», а мер Володимир Скаржинський заявив, що ділянки були виділені випадково, пообіцявши цю помилку швидко виправити. За повідомленням мера, вже через кілька днів люди, яким виділили землю, написали заяви з відмовою від ділянок.

Однак майже відразу голова ініціативної групи парку Лаврентій Кухайлешвілі заявив, що відмова від ділянок нічого не вирішує, оскільки їх встигли перепродати. «Масла у вогонь» додав відмова міського суду заборонити будівництво на скандальних ділянках. Тому підозри в нещирості слів чиновника тільки посилилися.

«Треба чітко розуміти: запевнення мера Скаржинського, що землі повернуть громадськості, не мають логіки, а тим паче, юридичного обґрунтування. Мер намалював рішення: виділити конкретним фізичним особам земельні ділянки з правом постійного користування. Після того, як це фізособа отримало державний акт на право використання, ці землі перепродали третій стороні – сумлінному ……. Тому слухати заяви мера, що землі повернули, – як мінімум смішно», – пояснює «УМ» депутат Ірпінської міськради, юрист Юрій Денисенко.

За землею 20 років ходять

Махінації з незаконною роздачею земель міським головою вже стали для жителів багатосерійним американським серіалом, в якому фінал не радує своїх героїв хепі-ендом. Для того, щоб отримати невелику земельну ділянку розміром від 3 до 5 соток, ирпенчане стоять у чергах за 10-20 років.

Наприклад, вже міфічним здається бажаний шматок ірпінської землі для десятків працівників соціальної сфери.

Ще 15 років тому людям пообіцяли виділити під забудову територію в мікрорайоні «Стоянка». А пізніше з’ясувалося, що земля працівників освіти і лікарів розміщена за межами населеного пункту. І людям запропонували будуватися на вулиці Луговій. Претенденти переписали заяви, проте через деякий час з’ясувалося, що вже ….вулиця Лугова не входить в межі Ірпеня.

«Ми стоїмо на черзі 15 років, бажаючи отримати землю. Чесно кажучи, це якийсь жах і знущання. Тільки справа доходить до підписання державних актів на землю, виникають незрозумілі проблеми. Ми зверталися і до депутатів міськради, і писали на ім’я Президента Януковича – все дарма», – розповідає «УМ» одна з жителів міста.

Жінка стверджує, що тепер люди написали заяви на отримання наділу в мікрорайоні «Стоянка». Між тим, схоже, і тут наша співрозмовниця, як і десятки інших, можуть знову розчаруватися, і ще Бог знає скільки чекати бажаний ділянку.

Згідно з державним актом серії ЯЯ № 39487, виданих Комунальному підприємству ««Ірпіньжитлоінвестбуд» на право постійного користування земельною ділянкою площею 15,9 га за адресою місто Ірпінь, мікрорайон «Стоянка» з правом забудови ще 23 жовтня 2009 року, депутати дали КП повне право розпоряджатися цією землею. Однак, згідно з інформацією «УМ», частина з майже 16 гектар підприємство вже давно віддало в оренду третій стороні на довгостроковий період.

Саме ці наділи тепер пропонують людям, які другий десяток років добиваються отримання своїх законних соток. «А це означає, що третя сторона як сумлінний ……….. зможе у судовому порядку оскаржити рішення про видачу земельних актів, оскільки цілком законно підписала угоду про оренду цих територій», – пояснили «УМ» в одному з столичних адвокатських агентств.

Сьогодні під час чергового засідання сесії Ірпінської міськради заступник мера Ярослав Місяць оголосив про свою відставку. Відставка є показовою в тому розумінні, що оголошення в корумпованості в бік мера Володимира Скаржинського цей раз прозвучали з вуст людини, яка володіє внутрішньою ситуацією і розуміє наслідки такої діяльності.

Сьогодні потенціал міста використовується не на користь громадян, а для особистого збагачення команди Скаржинського. Шляхом маніпуляцій і тиску на депутатів, звільняючи і примушуючи виконувати незаконні рішення працівників виконавчого комітету мер скоординував владу в своїх руках, фактично позбавивши повноважень Ірпінської міської ради.

У слідстві чого, під його (Скаржинського – Авт.) некомпетентним керівництвом економіка міста загнана в глибоку кризу і стагнацію, гроші, передбачені міським бюджетом на розвиток основних сфер міського самоврядування, зникають у невідомому напрямку.

Чи варто нагадувати про активне дерибані земель, який здійснюється шляхом продуманої схеми підробки підписів і голосів депутатів міськради і фальсифікації рішень профільних комісій.

Державні установи міста позбавляють наданих їм для діяльності приміщень, які пізніше переходять в руки відомих тільки Володимиру Скаржинському людей.

«Що говорити, якщо команда мера не побоялася святого, зазіхнувши на братські могили полеглих воїнів і роздав ці землі під будівництво приватних секторів та розважальних закладів», – заявив Ярослав Місяць.

А зацікавляться компетентні органи діяльністю окремих чиновників мерії, які змогли «замилити очі» практично всім – від власних виборців до керівництва області та держави – покаже час.