Учасники ринку комерційної нерухомості переходять на іноземні стандарти

Київські компанії, які працюють на ринку комерційної нерухомості, зацікавлені в міжнародних стандартах оцінки функціональних можливостей їх об’єктів.

Про це повідомив генеральний директор компанії MKV Architects Олександра Малютіна.

«Вже кілька років ми спостерігаємо стабільно зростаючий інтерес до стандартів BOMA з боку учасників ринку комерційної нерухомості України і, особливо, Києва. Розуміння того, що для реальної оцінки функціональних можливостей використовуваного приміщення необхідно запозичувати зарубіжний досвід, є драйвером переходу на перевірені іноземні стандарти», ? говорить експерт.

За її словами, стандарти BOMA використовуються для оцінки комерційної привабливості будівлі і визначення орендованої площі, мають чіткої термінологією і враховують всі особливості будівлі, а також зрозумілі іноземним орендарям.

Незаперечно і зручність використання стандартів: документ, який одержує орендодавець і орендар, містить докладний опис і види орендованих площ будівлі.

«Така відомість площ об’єкта дозволяє побудувати прозорі, довгострокові відносини між орендарями та власниками, оскільки включає в себе поверхові плани з зонуванням і дає повну інформацію про корисною і орендованої площі, а також метод її формування», ? відзначає фахівець.