У жовтні очікується сплеск на ринку нерухомості

В жовтні 2013 року на ринку нерухомості очікується сплеск активності і збільшення кількості угод.

Як повідомляють аналітики порталу DOM.ria.ua передбачається, що кількість продажів на вітчизняному ринку зросте на 20% порівняно з вереснем, або ж на 10-15% порівняно з жовтнем минулого року.

Причиною цього експерти називають – вступ в силу 1 листопада нових правил оцінки нерухомості, у зв’язку з чим багато покупці будуть поспішати закрити угоди до кінця жовтня. Схожа ситуація вже спостерігалася в липні поточного року, коли планувалося вести в дії ці правила. Тоді кількість продажів нерухомості, порівняно з попереднім роком, і зовсім зросла на 50-60%. Однак, в результаті набуття чинності нових правил оцінки було перенесено на листопад.

Крім того, за інформацією Ліги експертів України, загальна ситуація на ринку оціночних послуг, порівняно з липнем 2013 р., практично не змінилася. За приблизними даними, на сьогоднішній день було навчено понад 1000 оцінювачів та 180 директорів оціночних фірм. За оцінками аналітиків DOM.ria.ua це приблизно десята частина від потрібної кількості.

У зв’язку з цим, багато ріелтори сьогодні висловлюють надію на те, що Міністерство юстиції продовжить вето на вступ змін чинності до початку 2014 р., або ж скасує його зовсім. Якщо ж цього не відбудеться, то з 1 листопада операції на вторинному ринку нерухомості можуть призупинитися на невизначений термін.