У Запоріжжі кредитні шахраї обібрали людей на 2 мільйони гривень

У Запорізькій області міліція припинила діяльність фірми, організатори якої під виглядом надання кредитів шахрайським шляхом заволоділи коштами громадян на суму понад 2 млн. грн.

Як повідомили УНІАН у відділі зв’язків з громадськістю ГУ МВС у Запорізькій області з посиланням на заступника начальника Запорізького міськуправління міліції Сергія Натахина, фірма працювала на території Запоріжжя з 2011 року по 15 серпня 2013 року і обдурила більше 1 тисячі звернулися за кредитами.

За даними правоохоронців, ТОВ «Укрграндинвест» заманювала «клієнтів» листівками та оголошеннями, обіцяли надання кредиту під 3-6% річних без довідки і доходи і паперової тяганини.

«Тим, хто приходив в офіс, озвучувалися привабливі умови кредитування, і пропонувалося підписати довідку про те, що «позичальник» ознайомлений з умовами договору та заповнити анкету. Нібито для перевірки особистості який звернувся службою безпеки головного офісу компанії в Києві. Відповідь обіцяли озвучити по телефону протягом декількох годин і, дійсно, книга — повідомляли, що головний офіс дав «добро» на видачу кредиту, більше того, якщо «позичальник» сьогодні-завтра сплатити страховку за нього і укладе договір, то вже через пару днів зможе отримати гроші», — розповіли в міліції.

Людина оплачував страховку, не менше 975 грн, потім підписував договір, але грошей у призначений строк не отримував: секретар фірми під різними приводами пропонувала почекати кілька днів, потім ще кілька днів і т. д.

«Якщо людина вимагав повернути свої кошти, сплачені в якості страхового платежу, йому повідомляли, що кошти вже передані в Київ і повернути їх неможливо. Також відзначали, що треба уважно читати умови укладеного договору, в якому зазначено, що сума страхового платежу не повертається. Таким чином, шахраї заволоділи коштами більше 1000 громадян на загальну суму понад 2 млн грн», — повідомили в міліції.

На сьогоднішній день діяльність фірми кваліфікована і внесено до ЄРДР, як за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Правоохоронці проводять опитування численних потерпілих і працівників фірми, яка, як вже встановлено, не мала навіть ліцензії на проведення фінансових операцій. Ведеться слідство.