У Європі очікується зростання інвестицій у комерційну нерухомість

Обсяг інвестицій у комерційну нерухомість може досягти рекордного рівня докризового 2007-го року і скласти 600 – 800 млн. доларів.

Як повідомляють в компанії DTZ, учасники ринку сподіваються на значне збільшення фінансових потоків з-за кордону після проведення Євро-2012 в секторі продажів готових об’єктів комерційної нерухомості.

За словами керівника департаменту інвестицій DTZ Наталії Стельмах, до кризи 2007-го року інвестори були зацікавлені купувати об’єкти нерухомості за високою ціною, так як інвестувати в нашу країну було одним із трендів. Однак тепер ситуація змінилася: із-за того, що термін володіння об’єктами нерухомості в Україні деяких фондів досяг 5-ти років, вони можуть розглянути можливість продажу.

Н.Стельмах також зазначає, що в період кризи продаж була невиправдана, оскільки в той час не було ймовірності повернути свої капіталовкладення, і ціни були досить стресові.

Відзначимо, що, незважаючи на невелике зниження цін в четвертому кварталі минулого року(-0,2%), зростання торгової нерухомості за весь рік склав 1,5%. Примітно, що сектор торгової нерухомості в Європі в числі лідерів вже 3-ій рік поспіль.

Експерти відзначають, що інтерес до такого виду комерційної нерухомості обумовлений присутністю механізмів захисту інвестицій і фокусом інвесторів на ринку Німеччини і, особливо на ринках Центральної і Східної Європи. А це, в свою чергу, призвело до того, що частка інвестицій в торговельну нерухомість Європи в минулому році збільшилася на 4,9% порівняно з 2010 роком і склав близько 38 млрд. доларів.