У яку нерухомість інвестують мільйонери?

Власники багатомільйонних статків уникають ринків житла, вважаючи за краще вкладати гроші у нерухомість Лондона, Нью-Йорка, Майамі, з’ясували аналітики.

У новій доповіді Wealth Report 2012 фахівці консалтингової компанії Knight Frank підкреслюють, що левова частка покупців дорогого житла в світі представлена мільйонерами і мільярдерами з Китаю, Росії, Індії, країн Близького Сходу і Латинської Америки. Капітал, “сколачиваемый” в країнах, як правило, вивозиться в держави з розвиненою економікою, подалі від корупції і можливих політичних ризиків, повідомляє Prian.ru.

Як зазначає портал Property Wire, при виборі місця для придбання житла заможні покупці вибирають найбільш безпечні у всіх відносинах країни, в яких вони мають можливість дати своїм дітям гарну освіту.

У 2011 році нерухомість в Майамі подорожчала на 19%, в основному, завдяки покупцям з Латинської Америки. У Нью-Йорку скуповували пентхауси на Манхеттені вартістю $1-3 млн. Близько третини угод у цьому районі уклали іноземці.

Один з лондонських експертів у галузі права і нерухомості адвокат Чарльз Дуглас, який спеціалізується на операціях з участю заможних приватних осіб, упевнений в тому, що підвищення податків на нерухомість “відлякує” власників товстих гаманців ненадовго. З 2007 по 2011 роки це продемонстрував ринок нерухомості Лондона.

Однак найприбутковіші для розміщення капіталу “метри” перебувають не в західному світі. Так, в 2011 році нерухомість в Джакарті (Індонезія) виросла в ціні більш ніж на 14%, а в Найробі (Кенія) — на 25%. Втім, викрадення туристів на північному узбережжі Кенії трохи остудили інвесторський запал.

Глава Citi Private Bank оf Forex Міхаель Шмея вважає, що «у зв’язку з дисбалансом у світовій економіці, останні два роки інвестори все частіше використовують стратегії валютного хеджування при покупці нерухомості“.